Ecenin Dünyası

Yüz egzersizleri

Yüz egzersizi nasıl yapılır?

Sarkıklar, kırışıklar, cildin kalitesi ile paralel olsa da deformasyon genelde kaçınılmazdır. Doğal bir çözüm deyince aklımıza yine egzersiz gelir. Yüz egzersizleri ile daha genç olmak, daha canlı ve diri bir ifadeyle yıllara meydan okumak elimizdedir. Spor Okulları Koordinatörü Funda Öztürk Alban, yüz egzersizleri ve cilt korumayla ilgili bilgiler veriyor.

Yüzümüz pek çok küçük kas gurubundan oluşur. Vücudumuzu olduğu gibi yüzümüzü de kasları çalıştırılarak forma sokabiliriz. Alternatif pek çok yöntem olsa da en ucuzu ve en güveniliri egzersizdir. Kısa zamanda alacağınız sonuçlarla egzersizlerin gücünü görecek, düzenli olarak yaptığınızda yılların size uğramadığını fark edeceksiniz.

Yüz Egzersizleri Resimli Anlatımı

1- Göz Çevresi

Göz çevresi kaslarını çalıştırmak için göz kırpma çalışması yapın. Her bir kırpışta en az bir saniye bekleyip tekrar kırpın. Her bir göz için ilk zamanlar 20 tekrar yapın. Zamanla bu sayı arttırılabilir

2- Kaz Ayakları

Parmaklarınızı şakaklarınıza koyup bölgeyi yukarı doğru itin. İçinizden 10’a kadar sayın ve yavaşça bırakın. 8 tekrar yapın.

3- Göz Çevresi ve Üstü

İşaret parmağınızı ve orta parmağınızı kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşlarınızı yukarı kaldırın. Bir yandan parmaklarınız iterken diğer yandan kaşlarınızdaki kaslarla aşağı doğru baskı yapın. 10’a kadar sayın ve bırakın. 4 tekrar yapın.
http://www.ecenindunyasi.com/yuz-egzersizleri

4- Üst Yanaklar

Her iki elin baş ve serçe parmakları haricindeki parmaklarını yanaklarınıza koyun. Parmaklarınızla yanaklarınızı yukarı doğru iterken gözlerinizi kapatıp yukarıdan güç uygulayarak yanaklarınızı indirmeye çalışın. Burada gözaltı kasları sizi destekleyecektir. 10’a kadar sayın ve bırakın. 4 tekrar yapın.

5- Alt Yanaklar

ecenindunyasi.com

Aynı şekilde parmaklarınızı yanaklarınıza koyun. Bu sefer yanaklarınızı merkeze doğru çekerken kuvvetle gülümsemeye ve yanaklarınızı açmaya çalışın. 10’a kadar sayın ve bırakın. 4 tekrar yapın.

6- Çene ve Gıdık 1. Aşama

Dirseklerinizi masaya dayayın. Ellerinizi birleştirip çenenizi ellerinizin üstüne koyun. Çenenizle ellerinizi yavaş yavaş ezmeye çalışın. 10 tekrar yapın.

7- Çene ve Gıdık 2. Aşama

Boynunuzu yukarı kaldırın. Gerdanınızı iyice gerin. Hazır olduğunuzda çenenizi iyice yukarı kaldırıp gerginliği artırın. 10’a kadar sayıp bırakın. 4 tekrar yapın.

Çalışmaları her gün bir kez yapmanız bile ciddi fark yaratacaktır. Sakız çiğnemek de yine en sık önerilen yüz egzersizidir.

kaynak : hurriyetaile.com

    YORUMLAR
  1. serdar

    arkadaşlar sag gözümü okey der gb kırpıyorum ama sol gözümü kırpmamıyorum acaba nasıl eğzersiz yapmalıyımki sol ğözümü kırpıyım.(bu arada yüz felçi gecırmedim nasıl herkes islık calamıyor buda böyle bisey) gb-serdar@hotmail.com cvp verirseniz ınanın çok sevınırım…

  2. muhteber

    mutlaka uyguluycam

YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,663 saniyede 98 sorgu yapıldı