Ecenin Dünyası

Son Moda Bağımlılıklar

Son yıllarda özellikle kadınlarda bir zayıf olma takıntısıdır gidiyor. Zayıf kadın güzeldir düşüncesi, biraz da medyanın dayattığı bir şey olsa da, hepimiz ince olduğumuzda sağlıklı olduğumuzu düşündüğümüzden, beslenmemize dikkat ederiz. Bu iyi bir şey olsa da, zayıflığın aşırı derecelere ulaştığı ve hatta bir parça çikolatanın bile kilo aldıracağı düşüncesi, zayıflık ve kilo takıntısına giriyor, ki bu da günümüzün en önemli bağımlılıklarından birisi.

Son yıllarda en çok bağımlılık yapan şeylerden biri de Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçları. Evde, işte, okulda, yolda herkesin elinde bir telefon ya da tablet. Her an yaptığımız her şeyi yazarak ya da resmini çekerek sanal alemde paylaşmak, gerçekten ciddi bir bağımlılık. Özel hayatı neredeyse 0’a indiren sosyal medya araçlarını fazla kullanmak, kesinlikle insana zarar veriyor.

Diziler, hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Özellikle kadınlar, hayatlarını dizilere göre ayarlamaya başladılar. Ciddi bir bağımlılık türü olan dizi bağımlılığı, genellikle kadınlar arasında yaygın olsa da, erkeklerde de bu tür bağımlılıklar görülebiliyor. Günün büyük bir çoğunluğunu tv ya da internet başında dizi izleyerek geçiren insanlar bile var. Bu, boş vakitleriniz için iyi gibi görünse de, alışkanlık haline geldiğinde oldukça tehlikelidir.

Tüm bu bağımlılıkların, ciddi boyutlara ulaştıklarında insana zarar verdiği ecenindunyasi.com ortada. Bu nedenle, gerek sosyal medya araçlarını gerekse televizyon ve internet gibi alışkanlıklarınızı doğru bir ayara çekmeniz gerekiyor. En önemlisi bu araçları, hayatınızın merkezine getirmemeniz gerekiyor.

twitter-bagimli2-1024x728
http://www.ecenindunyasi.com/son-moda-bagimliliklar

YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,633 saniyede 85 sorgu yapıldı