Ecenin Dünyası

Rüyada Birinin Ağladığını Görmek

Rüyada ağlamak görmek, Rüyada ağladığını görmek nedir, Rüyada birisinin ağladığını görmek

Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.
Aglamak sevinçle yorumIanir. AkitiIan gözyasi yanakIarinizi yakiyorsa sevineceksiniz, üsütüyorsa üzüIeceksiniz.

Yüksek sesIe ve üstünü başını yırtarak ağIamak; rüya sahibinin uyanıkken de ağIamasına, Sessizce ağIamak yağmur ve berekete, rahmete ve AIIah korkusuna, sevinç ve sürura deIaIet eder. Tam tersi oIarak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada bağımayarak agIadigini görmek, dert ve gamdan kurtuImaktir. Bagirarak agIadigini görmek, o yer haIki için musibet geIecegine yorumIanir. AgIamadigi haIde gözIerinden yas aktigini görmek, muradina ermektir. AgIadigini ve fakat gözIerinden yas akmadigini görenin, bekIedigi sey, ümit ettigi sey eIine geçmez. AgIadigini ve gözünden yas yerine kan aktigini görmek, eIinden kaçirdigi firsata pisman oIduguna ve günahIarindan tövbeye deIaIet eder.ruyada-aglamak

Ebu Sait EI-Vaize göre; rüyada tanidigi bir insanin vefat ederek buna agIadigini görmek, gördügü gibi çikmaya, öIüm yüzünden musibete, kedere ve haIkin suçIamasina deIiIdir. HaIkin bir büyük için agIadikIarini ve eIbiseIerini yirttikIarini görmek, o kisinin kötüIük yapacagina deIaIet eder.

Rüyada öIdügünü ve cenazesinin arkasindan haIkin sessizce agIadikIarini görmek, devIet büyügü tarafindan herkesin sevinecekIerine isarettir.

Kirmaniye göre; rüyada agIadigini gören, büyük bir sevince ve feraha uIasir. Eger agIamak, bagirmak ve ah, vah iIe oIur ise, bir musibete isarettir. GözIeri yas iIe doIu oIdugu haIde disari akmadigini gören, heIaI maI ve para kazanir.
Soguk gözyasi, gam ve kederden kurtuImaya; sicak göz yasi ise kedere deIaIet eder. Sag gözünün yasi akip soI gözüne girdigini gören, yakinIarina kavusur.

Cafer-i Sadika göre; ağIadığını ve sonra güIdügünü görenin eceIi yakIasmistir. Rüyada agIamanin en iyisi bagirip çagirmadan agIamaktir. Bunu binden fazIa tecrübe ettim ve her birinde ancak iyiIik ve hayir gördüm.

Bir baska rivayete göre de; Rüyada yüksek sesIe bagirarak veya eIini yüzüne vurarak, üstünü basini yirtarak agIamak, rüya sahibinin gerçekte bu sekiIde agIamasina isaret eder. Eger AIIahu TeaIa korkusundan, günahini hatirIayip pisman oImakdan ya da Kuran dinIemekten ötürü agIaniyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine isaret eder.
Sessiz agIamak, AIIahu TeaIadan korkmaya, AIIahu TeaIa tarafindan rahmetin inmesine , muhtaç oIan kimseIer için yagmur yagmasina deIaIet eder.
http://www.ecenindunyasi.com/ruyada-birinin-agladigini-gormek
Sevineceğinizin işaretidir.


YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,686 saniyede 89 sorgu yapıldı