Ecenin Dünyası

Ramazan Diyeti ile Zayıflama

Ramazan diyeti ile zayıflama konusun son dönemde özellikle bayanların ağzına ciddi şekilde dolanmış durumda. Öncelikle bilinmelidir ki kısa süre içerisinde yaşanan gelişmeler ışığında ülkemiz genelinde çok önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Zayıflama konusuna yönelik olarak özellikle uzmanların çok ciddi uyarıları söz konusu olmuş durumdadır. Ramazan’da özellikle bayanların zayıflama konusunda ki beklentileri son derece fazladır. Bu beklentinin fazla olması, tabi ki birçok farklı anlamda soru işaretlerini de beraberinde getiriyor diyebilme şansına da sahip durumdayız.

Şöyle bir zihniyet hakim; “Koca gün aç kalıyoruz, elbet zayıflarız”. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Koca günün açlığını dengesiz beslenerek gidermeye çalışırsanız kilo vermek yerine 2 katı daha fazla kilo alırsınız. Mideye bir anda aşırı yük biner ve bu sindirilemez. Sindirilemediğinden dolayı da ne yazık ki kilo alırsınız. Ramazan diyeti dediğimiz hadise iftar ve sahurda düzenli ve sağlıklı beslenmeye yönelik bir hadise olarak dikkatleri çekiyor. Sahurda kahvaltı zaten ülkemiz genelinde en çok tercih edilen beslenme türlerinden birisidir.

Beslenirken aşırı ekmeğe yüklenmek yerine daha çok sebze ağırlıklı tüketim yapmak son derece mantıklı bir hareket olacaktır. Sahurda ise her ne olursa olsun gazlı içeceklerden kaçınmalısınız. Bununla birlikte aşırı yağlı yiyecekleri bir anda tüketmek yerine ağır ve sindirerek beslenmek çok daha mantıklı bir hareket olacaktır.


http://www.ecenindunyasi.com/ramazan-diyeti-ile-zayiflama
YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,681 saniyede 79 sorgu yapıldı