Ecenin Dünyası

Özdemir Asaf ve Şiirleri

Özdemir Asaf ve şiirleri, günümüz toplumunun en çok önemseyerek okuduğu kitaplar arasında her zaman için ilk sırayı almıştır. Şiir anlamında toplumumuzun en profesyonel yazarlarından birisi olarak kendini kanıtlayan ve hala sözleri dilden dile dolaşan ünlü şair, şuan bile kitap satışlarında kendi içerisinde bir rekor kırmaya devam ediyor. Özellikle aşk ve aşıklar için kitaplarında sarf ettiği sözler ile adeta insanlara bir nevi umut ışığı yakmayı da ihmal etmemiştir. Özdemir Asaf, yazdıkları ile daima insanların beğenisini kazan isimlerden birisi olmuştur. 

Özdemir Asaf bir sözünde demiş ki; “Bir anda her şeyden vazgeçip gitmek kolaydır aslında. Ama marifet değildir. Aşk gitmekten vazgeçip sevmektir aslında.” diyerek günümüz ilişkileri için de umut ışığı olan muazzam sözler kurmuştur. En ünlü şiirlerinden birisi ise “Lavinia” şiiridir. Bu şiiri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Özdemir Asaf – Lavinia Şiiri

Sana gitme demeyeceğim.

Üşüyorsun ceketimi al.

Günün en güzel saatleri ecenindunyasi.com bunlar.

Yanımda kal.

Sana gitme demeyeceğim.

Gene de sen bilirsin.

Yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim, İncinirsin.
http://www.ecenindunyasi.com/ozdemir-asaf-ve-siirleri

Sana gitme demeyeceğim, Ama gitme, Lavinia.

Adını gizleyeceğim Sen de bilme, Lavinia.

dizelerini 1957 yılında yazmıştır. Kendisinin en önemli ve insanın kalbine en çok dokunan şiirlerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Özdemir Asaf, günümüz gençleri arasında özellikle özlü sözleri ile tanınmaktadır. Bu neden dolayısı ile de sosyal medya hesapları içerisinde Özdemir Asaf sözlerine fazlası ile rastlamanız mümkündür.

YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,698 saniyede 79 sorgu yapıldı