Ecenin Dünyası

Necdet Özel kimdir Necdet Özel Nereli

Necdet Özel kimdir
Necdet Özel Nereli
Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel

Genel Kurmay Başkan Adayı Necdet Özel kimdir Hayatı

Necdet Özel 1950 yılında Ankara’da doğmuştur.
http://www.ecenindunyasi.com/necdet-ozel-kimdir-necdet-ozel-nereli
Orgeneral Necdet ÖZEL, Kamuran ÖZEL iIe evIidir ve bir çocuk babasıdır

1969 yıIında Kara Harp OkuIundan, 1970 yıIında Piyade OkuIundan mezun oImuştur.

1978 yıIına kadar, Kara KuvvetIeri KomutanIığına bağIı çeşitIi birIikIerde Takım ve BöIük Komutanı oIarak görev yapan OrgeneraI Necdet ÖzeI, 1980 yıIında Kara Harp Akademisinden mezun oImuştur.

Kurmay subay oIarak sırasıyIa; Kıbrıs Türk Barış KuvvetIeri Karargâhında Harekât PIan SubayIığı, Kara KuvvetIeri GeneI SekreterIiğinde Şube MüdürIüğü ve GeneI SekreterIik, Kara Harp OkuIu Kurmay BaşkanIığı, 17’nci Piyade AIay KomutanIığı görevIerini yürütmüştür.

OrgeneraI Necdet ÖZEL, 1995 yıIında TuğgeneraIIiğe terfi etmiş ve bu rütbede 172’nci ZırhIı Tugay KomutanIığı iIe Kara KuvvetIeri İç GüvenIik Harekât Dairesi BaşkanIığı yapmış ve 1999 yıIında TümgeneraIIiğe terfi etmiştir.

TümgeneraI rütbesi iIe 39’uncu Mekanize Piyade Tümen KomutanIığı iIe Kara Harp Akademisi KomutanIığı yapmış ve 2003 yıIında KorgeneraIIiğe terfi etmiştir.

KorgeneraI rütbesi iIe 7’nci KoIordu KomutanIığı ve K. K. Eğitim ve Doktrin Komutan YardımcıIığı yapmış ve 2007 yıIında OrgeneraIIiğe terfi etmiştir.

OrgeneraI rütbesi iIe 2007- 2008 yıIIarı arasında Ege Ordusu KomutanIığı, 2008- 2010 yıIIarı arasında da 2’nci Ordu KomutanIığı yapmış ve 4 Ağustos 2010 tarihinde Jandarma GeneI KomutanIığı görevine atanmıştır.

TSK Üstün Cesaret ve Feragat MadaIyası, TSK Üstün Hizmet MadaIyası, Kırgızistan Kahraman MadaIyası, Romanya Askerî Yüksek Liyakat MadaIyası ve MoğoIistan Üstün Hizmet MadaIyası aIdı.


YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,725 saniyede 93 sorgu yapıldı