Ecenin Dünyası

Hamilelikte Sigara İçmenin Zararları

Hamilelikte sigara içmenin zararları konusunda uzmanlar internet üzerinde sürekli bilgi paylaşımları yapmakta ve anne adaylarını bu anlamda sürekli olarak uyarmaktadırlar. Zaman içerisinde yaşanan gelişmeler elbette ki birçok farklı konuda daha da dikkatli olunması gerektiğini bizlere kanıtlıyor. Hamilelik sürecinde beslenmeye dikkat etmek son derece önemlidir. Annenin beslenmesi, elbette ki bebek sağlığı konusunda da çok önemli seçenekleri beraberinde getiriyor. Sigara, her açıdan sağlığa zararlı ve bu zarar kat sayısı hamilelik sürecinde iki katına çıkıyor diyebilmekteyiz.

Hamilelikte sigara içtiğiniz takdirde birçok farklı şekilde kendini gösteren zararlar ortaya çıkabilmektedir. Bu zararlar, elbette ki anne sağlığı açısından da tehlike yarattığı gibi çocuk sağlığında da tehlike yaratacak ve hamilelik sürecinin son derece riskli geçmesinde önemli sonuçlar doğuracaktır. Genel olarak maddeler halinde bu anlamda ki detayları çok daha net bir şekilde inceleyerek fikir edinecek olursak;

  1. Vücut hassaslaşır ve bununla doğru orantılı olarak hastalıklar artar.
  2. Bebeğin sigara dumanı nedeni ile hayata gelmesi ile birlikte nefes problemleri ortaya çıkabilir.
  3. Hamilelik sürecinin çok daha sıkıntılı geçmesine imkan verir.
  4. İştahsızlık ve beslenme alışkanlıklarında dengesizlik yaratır.
  5. Nefes alışverişlerinde sıkıntı ortaya çıkar.

Bu neden dolayısı ile hamilelik sürecinde sigara içmek son derece zararlıdır ve bu neden dolayısı ile sigara içmeme konusunda son derece katı bir tavır takınılmalıdır.


http://www.ecenindunyasi.com/hamilelikte-sigara-icmenin-zararlari-2
YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,669 saniyede 79 sorgu yapıldı