Ecenin Dünyası

Hamilelikte Hastalık

Hamilelikte hastalık, ciddiyet durumuna göre birçok farklı şekilde nitelendirilebilir. Uzmanlar, özellikle son birkaç sene içerisinde hamilelik sürecinde yaşanan hastalıkların ciddiyet anlamında çok ciddi şekilde üzerinde durulması gerektiğini belirtiyorlar. Ülkemiz bu anlamda insanların beklentisini en iyi şekilde karşılayacak tıbbi teknolojileri edinmiş olsa da hamilelik sürecinde hasta olmamak için son derece dikkatli olmak önemlidir. Hastalık, doğrudan vücudun işleyişini etkilediğinden dolayı ne yazık ki çok daha fazla özenli ve dikkatli olmak gerekiyor. Bu hastalıklar, dünyaya geldiğinde bebeğinizi son derece olumsuz etkileyebilir.

Hamilelik sürecinde özellikle gribal enfeksiyon çok ağır geçirilebilir. Ancak bu süreçte iyi bir bakım son derece önemlidir. Hamilelik döneminde gıda zehirlenmesi ya da bu gibi akla gelebilecek ciddi rahatsızlıklar, çok ciddi sonuçlara neden olabilir ve bu neden dolayısı ile uzmanları dikkate almak önemlidir. Spor yapmak, en az 3 litre su tüketmek ve hareketsiz kalmamak bu nedenle hamilelik süresince olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çeker ve uzmanların en çok üzerinde durdukları konulardan birisidir.

Hamileliğiniz süresince belirli aralıklar ile bebek ve kendi sağlığınız için uzmanlara görünmek son derece önemlidir ve ihmal edilmemelidir. Büyük çaplı rahatsızlıklarınızda özellikle ve özellikle çok dikkatli olmak önemlidir. Hamilelik sürecinde sağlık asla ama asla olmazsa olmazlardan birisidir ve eşinizin de bu konuda son derece dikkatli davranması gerekir.


http://www.ecenindunyasi.com/hamilelikte-hastalik
YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,371 saniyede 79 sorgu yapıldı