Ecenin Dünyası

Hamilelik Sürecinde Adet Dönemi

Hamilelik dönemi, bayanların gerek fizyolojik ve gerekse psikolojik anlamda en çok yıprandıkları dönemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Duygu değişimlerinin sıklıkla yaşandığı ve vücutsal anlamda değişikliklerin yaşandığı bu dönemde bayanların kafasını karıştıran birçok farklı soru işareti olduğunu da rahatlıkla söyleyebilme şansına sahip oluyoruz. Adet dönemi, bildiğimiz üzere kadınların en önemli ve sıkıntılı dönemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Birçok bayan, hamilelik döneminde adet kanaması ile alakalı olarak fikir sahibi olmadığından dolayı ciddi bir telaş haline kapılabilmektedir ve bu durum, beraberinde birçok farklı sıkıntıyı getirebilmektedir.

Hamilelik sürecinde adet dönemi ile alakalı olarak uzmanların gerek internet üzerinde ve gerekse televizyon kanallarında yaptığı açıklamalar son derece açıklayıcıdır. Hamile olduğunuz süre içerisinde adet kanaması görmüyorsunuz. Adet kanaması dediğimiz hadise, doğrudan rahim ağzı ile alakalı bir konu olduğundan dolayı hamilelik döneminde adet kanaması gerçekleşmez. Vücudunuzda ikinci bir can taşıdığınızdan dolayı vücudun dışarı herhangi bir şey salgılama gibi bir durum söz konusu değildir. Vücutta ki pis kanın dışarı atılamaması ile doğru orantılı olarak vücudun mikroplara karşı hassasiyeti belirgin bir şekilde artar. Hastalıkların önüne geçebilmek için ise dikkat etmeniz gereken unsurlar şu şekildedir;

  • Düzenli ve sağlıklı beslenme
  • Hergün yürüyüş, spor ya da egzersiz
  • Sigara, alkol ve gazlı içeceklerden uzak durun
  • Sağlık açısından soğuk ve aşırı tozlu ortamlardan mutlaka kaçının

Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde hamilelik sürecinde yaşayabileceğiniz sıkıntılar en aza indirgenecektir. Aksi durumlarda ise çeşitli sıkıntılar meydana gelmesi mümkündür. Ancak tekrarlamak gerekiyor ki hamilelik sürecinde adet kanaması dönemi görülmez. Hamileliğin ardından belli bir süre içerisinde adet dönemleriniz eski düzenine tekrardan döner ve yaşanabilecek tüm sıkıntılar ortadan kalkmış olur.


http://www.ecenindunyasi.com/hamilelik-surecinde-adet-donemi
YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,668 saniyede 95 sorgu yapıldı