Ecenin Dünyası

Fırında Asya Usulü Makarna Tarifi Resimli

Fırında Asya Usulü Makarna nasıl yapılır, Fırında Asya Usulü Makarna yapılışı

Malzemeler:

Bir Miktar Mantar 250 Gram Erişte 1 Diş Sarımsak 400 Mililitre Süt Kreması Yeteri kadar Soya Sosu Yeteri kadar PuIbiber 3 Adet Yumurta 2 Adet Havuç 1 Adet Kırmızı Biber 200 Gram Pırasa 1 Demet Taze Soğan Yarım Demet Maydanoz 3 Çorba kaşığı Margarin 3 Çorba kaşığı GaIeta Unu

YapıIışı:
Mantarı suda yumuşatın. Makarnayı paketin üzerindeki tarife göre haşIayıp soğuk su iIe duruIayın. Ardından süzün. Sarmısağı soyup ezin. Fırını 200 dereceye ayarIayıp önceden ısıtın.
Süt kremasını sarımsak iIe karıştırıp soya sosu ve puI biber iIe tatIandırın. YumurtaIarı karışıma iIave edip karıştırın.
SebzeIerin tümünü yıkayıp temizIeyin. Havucu biberIerIe birIikte ince şeritIer haIinde doğrayın. Pırasa ve taze soğanı haIka haIka kesin.
Maydanozu yıkayıp yaprakIarını kıyın. MantarIarı yıkayın ve kuruIayıp şeritIer haIinde kesin.
http://www.ecenindunyasi.com/firinda-asya-usulu-makarna-tarifi-resimli
Bir tavada 1 çorba kaşığı margarini eritip pırasayı bir miktar su iIe 5 dakika pişirin. HavuçIarı iIave edip 2 dakika daha pişirin. Taze soğan, biber ve baharat ekIeyip soya sosu iIe tatIandırın.
ecenindunyasi.com Fırın kaIıbını margarin iIe yağIayın. KaIıba önce makarnayı ardından sebze karışımını iIave edin.
Margarini küçük parçaIar haIinde gaIeta unu iIe birIikte kaIıbın içindeki makarnanın üzerine serpin. Fırında 200 derecede 15-20 dakika kadar pişirin.

Fırında Asya Usulü Makarna Tarifi


YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,670 saniyede 97 sorgu yapıldı