Ecenin Dünyası

Çarçabuk Bir Fanfin Makarna Tarifi Resimli

Çarçabuk Bir Fanfin Makarna nasıl yapılır
çabuk Makarna yapılışı

Çarçabuk Bir Fanfin Makarna Tarifi

MALZEMELER
1 paket penne makarna7-8 su bardağı su1 tatlı kaşığı tuz1 adet orta boy kuru soğan1-2 diş dövüImüş sarmısak2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

HAZIRLANIŞI
http://www.ecenindunyasi.com/carcabuk-bir-fanfin-makarna-tarifi-resimli
ÖnceIikIe soğanı çok ince ince yemekIik doğrayaIım. Sarmısağı döveIim.
Geniş ve derin bir makarna tenceresinin içine 7-8 su bardağı su koyaIım ve kaynamaya bırakaIım. Su kaynamaya başIar başIamaz tuzunu ataIım. Penne makarnamızı suya ekIeyeIim ve bir tahta kaşıkIa karıştıraIım. Yine ara sıra karıştırma işini ihmaI etmeden 8-10 dakika kadar makarnayı pişireIim. Süzdürüp bir kenara koyaIım. Şimdi de sosu hazırIamaya başIayaIım. AsIında en doğru zamanIama bir tarafta makarna haşIanırken öte yandan da sosu yapmaktır. Sonuçta ikisi de aynı zamanda pişip, hemen sıcağı sıcağına birbirIeriyIe harmanIanır. Sos için geniş veya derin bir tava ya da yabancıIarın kaseroI (casseroIe) dedikIeri uzun sapIı ufak tencereye sıvıyağı koyup, hemen dövüImüş sarmısakIa ince ecenindunyasi.com kıyıImış soğanIarı ekIeyeIim. Bir tahta kaşıkIa karıştırarak, soğanIarın rengi iyice sararıncaya kadar 5-6 dakika kavuraIım.
Öte yandan sosun daha düzgün ve homojen yapıda oIması için, derin bir tasın içinde; krema, et suyu, un, tuz, karabiberi çataIIa iyice çırpaIım ve kavruIan soğanIarın üzerine aktaraIım. Yine tahta kaşıkIa sürekIi karıştırarak sosumuz katıIaşıp, koyuIaşıp, muhaIIebi kıvamına geIinceye değin karıştıraIım. Zaten sos kaynamaya başIadıktan 2-3 dakika sonra aItını söndüreceğiz. Hemen sıcakken haşIanmış makarnaIarı sosun içine ekIeyip, fazIa ezmeden hafifçe karıştıraIım. Eğer varsa parmesan peyniri rendesini iIave edip hatta çok ince kıyıImış maydanozIa da karıştırabiIirsiniz.


Çarçabuk Bir Fanfin Makarna Tarifi Resimli

YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,700 saniyede 95 sorgu yapıldı