Ecenin Dünyası

Bahar Aylarında Gözün Aşırı Sulanması, Kaşınması

Saman nezlesi, günümüzde en popüler ve sıkıntı yaşatan hastalıklardan birisi olarak dikkat çeker. Bahar aylarında gözün aşırı sulanması ve kaşınması ile birlikte ortaya çıkan, sürekli hapşurmanızı sağlayan bu hastalık aslında bir nevi polen alerjisi olarak da nitelendirilebilir. İnsanların vücutlarında çoğu zaman alerjik tepkimeler meydana gelir ve bu tip tepkimelerin ortaya çıkması ile birlikte yeni yeni tepkiler doğar. Polen alerjisi özellikle bahar aylarında çiçeklerin salgıladığı polenler nedeni ile görülür ve sosyal yaşamı da olumsuz olarak etkileyecek hastalıklardan birisi olarak dikkat çeker.

İlk başlarda gözlerinizde hafif ve tatlı kaşıntılar ile başlar ve zaman içerisinde gözünüzde sulanma, uykunuzda çapaklanma gibi sorunların da ortaya çıkması ile birlikte çok daha önemli bir hale gelir. Bu süreç içerisinde kendinizi sürekli olarak rahatsız hisseder, gözlerinizi açamaz hale gelirsiniz. İşte bu noktada bir alerji testi olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çeker. Vücudunuza yaptıracağınız test sonucunda sizleri iyi edebilecek olan her türlü ilacı uzmanlar sizlere önerirler ve bu sayede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Göz ile alakalı sorunları bitirmek için genellikle yazılan iki adet göz damlası ve bir adet göz merhemi olarak dikkat çeker. Merhem, gözdeki mikrobu en hızlı şekilde aldığından dolayı uzmanların olmazsa olmaz tercihlerinden birisi olacaktır ve bu noktada da herhangi bir sorun asla yaşanmayacaktır.


http://www.ecenindunyasi.com/bahar-aylarinda-gozun-asiri-sulanmasi-kasinmasi
YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,343 saniyede 79 sorgu yapıldı