Ecenin Dünyası

5 El Diyeti

5 El diyeti, son dönemlerde haber gündemlerine dahi konu olan ancak zaman içerisinde yarattığı etki ile herkesin beğenisini kazanan en önemli diyet yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Bildiğimiz gibi obezite sorunu tüm dünya ülkelerinin mücadele etmek zorunda oldukları konulardan birisi haline geldi. Amerika, bu konuda en büyük atılımları yapan ülke olarak uzmanlarını sadece bu konu üzerine yoğunlaştırarak insanların fazla kilo sorunlarını nasıl çözebilecekleri üzerine çalışmalar yapmaktadırlar. İşte son dönemde uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda düzenli beslenme alışkanlığını getirebilecek yepyeni bir diyet modeli ortaya çıkarıldı. Adı 5 el diyeti olarak adlandırıldı. Bu yöntem, aslında düzenli beslenme ve az beslenme konusunda insanların sağlıklı birer birey olabilmeleri için son derece önemli bir uygulama oldu.

Bu diyetin adında da geçtiği üzere eliniz kadar beslenecek ve sağlıklı birer birey olma yolunda emin adımlar atacaksınız. Tabi ki bu aşamada uzmanların önerilerini belirgin şekilde dikkate almanız gerekecektir. Günümüz yöntemlerini incelediğimiz zaman aslında beslenerek zayıflama konusunun pek de olumlu sonuçlar vermediğini insanlar gözlemlediler. Bununla dolaylı olarak artık yeni yöntemler kullanabilmek şart hale geldi. Besleneceğiniz öğünlerde yiyeceklerinizin bir avuç içini geçmemesi zorunluluğu bu diyet modelinde sizlere beslenme alışkanlığı kazandıracak en önemli yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliyoruz. Sabah kahvaltısında yiyeceğiniz peynir ve zeytin bile parmak hesabı ile ölçülerek sizlere sunuluyor. Bu aşamada en doğru beslenme şeklini bulmuş oluyorsunuz.

Dünyaca ünlü futbolcunun eşi olan Victoria Beckham, bu yöntemi deneyerek vücudunu inanılmaz bir hale getirdi ve kilo probleminden kurtuldu. Ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan bir yöntem olduğunu rahatlıkla söyleyebilmekteyiz. Bu nedenden dolayı sizlerde fazla kilolarınızdan kurtulmak için beslenme aşamasında avuç içinizi dikkate alın.


http://www.ecenindunyasi.com/5-el-diyeti
YORUM YAZ

SPONSORLU BAĞLANTILAR
0,449 saniyede 81 sorgu yapıldı